Bizarr párkapcsolati tanácsok a múltból
Képzeld el magad fiatalnak egy olyan korszakban, amikor még nem volt szexuális felvilágosítás, sem párkapcsolati problémákkal foglalkozó szakemberek. Nem csoda, hogy mindenki úgy és ott próbált tájékozódni a testiségről, az erotikáról, ahogy és ahol tudott.
Szerencsére mi már gyorsan és könnyen hozzájutunk a szükséges információkhoz, de az előttünk élők nem voltak ilyen szerencsés helyzetben. Következzék néhány bizarr tanács azokból az időkből, amikor a szexet mélységes tudatlanság és káros előítéletek vették körül!
Az ágyban mindig a férfi a főnök
Kevés dologgal lehet jobban megsérteni egy férfit, mint azzal, ha egy nő mondja meg neki, mit tegyen szeretkezés közben. Egy úriember el tudja dönteni, hogyan kell (jól) csinálni. Legalábbis ezt írta Thomas D. Horton a What men don’t like about women (1945) című könyvében, ami tele van anekdotikus példákkal önző, hisztis nőkről, akik túl sokat várnak el a párjuktól.
Soha ne használj síkosítót!
Sane Sex Life and Sane Sex Living című könyvében Harland William Long valóságos háborút indított a síkosítók ellen. „A síkosító kémiailag egyáltalán nem hasonlít a testnedvekhez. A kényes szerveket egy természetüktől idegen folyadékkal bekenni nemcsak, hogy nem bölcs dolog, hanem még erkölcstelen is.” A 1919-ben megjelent szexkalauz tele volt torzítással és félrevezető, hamis gondolattal, ezért betiltották. (Meg tudjuk érteni.)
Az okos feleség megtanul színlelni
A 19. századi menyasszonyoknak nem lehetett könnyű dolga az intimitás terén. Egy pap felesége, bizonyos Ruth Smythers vállalta magára az újdonsült arákról gondoskodó, segítőkész mentor szerepét. Pamfletjében olyan instrukciókkal találkozhatunk, hogy egy bölcs menyasszony a házasság első hónapjaiban hetente legfeljebb két rövid szexuális aktust engedélyez a férjének, és idővel még tovább csökkenti ezek gyakoriságát. A betegség színlelés a feleség legjobb barátja ebben a kérdésben, de az esti civakodás is igen hatásos a szex elkerülésére. A fő mottó: „Adj keveset, adj ritkán, és mindenekelőtt adj rosszkedvűen!”
Ne olvass erotikus könyveket!
Mary Wood-Allen legalábbis ezt mondaná neked, ha ma köztünk élne. Az amerikai orvos a társadalmi tisztasági mozgalom képviselőjeként hevesen ellenezte a szerelmes regényeket. Úgy vélte, hogy ha valaki efféle szöveget olvas, az lelkét tévelygésnek teszi ki és hamis képzetekkel kárhoztatja. Ráadásul ezek a fikciók olyan magatartásra késztetik a fiatal nőket, amiért később szégyenkezni fognak.
Aki maszturbál, annak beteg gyermeke születik
A pajzánkodás és kísértés elleni prédikációk az erősebbik nem tagjait sem kímélték. Az 1836-ban megjelent The Young Man’s Guide-ban arra figyelmeztették a házas férfiakat, hogy soha, semmilyen körülmények között ne maszturbáljanak. Ez a cselekvés ugyanis nemcsak az illető egészségét teszi kockára, de az önkielégítő férfi arra kárhoztatja utódját, hogy „gyenge alkatot vagy valamilyen betegséget” örököl majd.
A túl sok haj növeli a libidót
A 18. században nagy divat volt a magasra nyúló pouf frizura, amit Mária Antónia francia királyné tett népszerűvé. De ezt sem lehetett büntetlenül viselni, a korabeli lapok ugyanis összefüggést véltek felfedezni a furcsa kinézetű kreációk és a libidó között. Eszerint a hatalmas hajköltemények nyomást gyakorolnak a kisagyra, ami növeli a véráramlást a szexuális ingerlés érzékeléséért felelős agyterületen. A végeredmény pedig krónikus vágy a szex iránt. Így utólag belegondolva érthető, hogy a viktoriánus nők közül sokan miért voltak nimfomániások.
Nyitókép: Unsplash
KREATÍV ÍRÁS KURZUS PECHÁL PETIVEL! – PÉNTEKIG MEGHOSSZABÍTVA
Úgy döntöttünk, adunk még egy kis időt, hogy ha eddig dilemmáztál mit csinálj ezen a hétvégén, legyen lehetőséged jelentkezni a tanfolyamra! Az utolsó helyekért folyik a verseny, ne maradjatok le!
Ha mindig is érdekelt az írás tudománya, de még sose mertél klaviatúrát ragadni. Ha nem tudod, hogyan, de szeretnéd papírra vetni gondolataidat. Ha titokban csak a fióknak írogatsz, JELENTKEZZ! 🙂 Részeltekért írj az info@igazino.hu mail címre.