Egy túlsúlyos kislányt nem engedtek csúszdázni – ez testszégyenítés?!

Olyan világot élünk, ahol mindenki azt lesi, hogy mikor háborodhat fel valamin. Hogy mikor sértik vagy alázzák meg, ami után nyilvánosan ki lehet akadni. Sokan keresik a bizonyítékot, hogy ellenük van az egész világ, hiszen bizonyos szabályok miatt az ember bármikor diszkriminálva érezheti magát. 

Mint legutóbb az a kislány, akinek nagyobb volt a súlya annál, mint amit a vízicsúzda biztonsági szabályzata előír, és emiatt nem csúszhatott a többiekkel. Az anya dühöngött, testszégyenítésről beszélt és kártérítést követelt. Egy másik nő felháborodva fröcsögött azon a nemi megkülönböztetésen, hogy nem engedték be a kizárólag férfiaknak nyílt barber shopba. Egy berlini anyuka pedig beperelte az állami fiúkórust, amiért nem vették fel a lányát a tagjaik sorába. Szinte minden napra jut egy hasonló eset.

A probléma gyökere ott van, hogy azt hisszük: nekünk minden jár. A motiváló idézetek elhitették velünk, hogy miénk a világ, bármik lehetünk, amit csak kitalálunk magunknak. Hogy különlegesek vagyunk és mindenhez jogunk van. Aztán amikor olyan szabályokba ütközünk, amik minket is érintenek, akkor lehet dühöngeni bele a világba.

Pedig a világ szabályok nélkül egyáltalán nem biztos, hogy úgy működne, ami a mostaninál jobban tetszik. Ha a nők bemehetnének a csak férfiaknak szánt borbélyhoz, akkor a férfiak is bejárhatnának a női öltözőbe. Egy kislány is lehessen a fiúkórus tagja, de akkor férfiak is jelentkezhessenek a Miss Universe szépségversenyre, nem?

Ha pedig valaki meghaladja a biztonságos súlyhatárt, nyugodtan engedjük csúszdázni – nem számít, ha a súlya miatt kirepül közben és meghal. Hiszen legalább addig nem volt diszkriminálva, amíg élt. A világ nem feltétlenül jár mindig a mi kedvünkben, és ezt el kell fogadnunk. A legtöbb dolog valamilyen keretrendszer szerint működik, amibe sajnos nem biztos, hogy belefér mindenki.

FORRÁS: UNSPLASH

Nem az a dráma, amikor 38 évesen nem vesznek fel a Victoria’s Secrethez topmodellnek, ahová 22 év a korhatár – hiszen ezer meg ezer más helyre tudsz jelentkezni. Dráma és igazságtalanság az, amikor az afgán kislányok nem járhatnak iskolába, különben fejbelövik őket a tálibok. Vagy amikor kerekesszékkel nem tud valaki eljutni A-ból B-be az akadálymentesítés hiánya miatt.

A saját nemlétező sebeiket nyalogató hőbörgők önző módon elvonják a figyelmet a világ valós problémáiról. 

Elindulhat az ember a kisebb-nagyobb tervei, céljai felé, de néha bizony megkülönböztető szabályoknak fog áldozatul esni. Nem azért, mert személyesen szeretné őt megsérteni bárki, hanem mert a világon minden emberek által írt szabályok szerint működik. Ezeket általában el kell fogadni és más utat keresni. Hiszen egy olyan világban élünk, ahol szerencsére rengeteg szabadságunk és lehetőségünk van megvalósítani az álmainkat.

Nyitókép: Unsplash

KREATÍV ÍRÁS KURZUS PECHÁL PETIVEL!

Ha mindig is érdekelt az írás tudománya, de még sose mertél klaviatúrát ragadni. Ha nem tudod, hogyan, de szeretnéd papírra vetni gondolataidat. Ha titokban csak a fióknak írogatsz, JELENTKEZZ vagy ADD AJÁNDÉKBA a kurzust! 🎄 Részeltekért írj az info@igazino.hu mail címr

Tovább olvasok