Ha tökéletes esküvőt akarsz, ezeket a bakikat kerüld!
Voltam már sok esküvőn. Volt, amelyik szinte tökéletesen sikerült, és volt, ahol jócskán akadtak bakik. Persze összességében minden esküvő csodálatos, és a lényeg az, hogy egy időben egy helyen van az összes szerettünk, barátunk.
Mégis mindenki tökéletesre tervezi az esküvőjét – mi is ezen vagyunk. Hála az univerzumnak, van hátszelem, ugyanis egy rendezvényszervező vőlegénnyel áldott meg a sors, akinek a tapasztalata sok olyan dologra világít rá, amire az én naiv lelkem nem gondolna.
Kezdd el időben!
Mit jelent ez? Egy „bulit” megszervezni nem nagy cucc. Hányszor csináltuk tini korunkban, vagy akár később! Akár 60 főt is lazán összerántottunk két nap alatt. Elsőre én is ezt gondoltam. Míg nem lettem menyasszony és nem kezdtem el gondolkodni a szervezésen, én sem értettem, hogy mit pattognak a gyűrűvel az ujjukon a csajok?!Fél év, egy év, kinek mennyi van még hátra, és már a szalvéta színén agyal. Most már tudom, kell az idő! A legtöbb lagzi helyszín naptára például egy-két évre előre telítve van…
Kaja?
Az emberek szeretnek enni. Főleg a magyarok. Ezzel nem mondtam újdonságot, de jobb, ha tudatosítod is magadban. Ha rossz vagy kevés vacsorát adsz nekik, biztos, hogy úgy fognak visszaemlékezni a nagy napra, hogy „Jó volt, jó volt, DE a kaja…!” Ééés a torta! Lehet bármilyen szép, ha vaj íze van az egésznek.
Viszont a ló másik oldalára sem javasolt átesni. Erre a cukrászunk hívta fel a figyelmemet, amikor előálltam neki az ötletemmel: nyolc-tíz kisebb tortát csináltatunk, mind külön ízesítéssel, hogy mindenki találjon kedvére valót. Ez azért rizikós, mert biztos, hogy lesz egy, ami sokkal finomabb, és mindenki abból akar enni. Viszont mivel kicsik a torták, nem fog mindenkinek jutni belőle, és aki a kevésbé jóból kap, annak megint csak az marad meg, hogy rossz volt a torta…
A cukrászunk nagy bölcsen azt javasolta, hogy ne akarjunk mindenkinek eleget tenni. Legyen egy, maximum két olyan, amit általánosságban szeretnek az emberek. Nos, ez igaz a többi kajára is. Ne akarjuk ezerféle menüt, kettőből is nehéz választani! És persze gondoljunk a vegákra és az ételallergiásokra is!
Apróságok…
Varázslatos a szabadtéri esküvő, DE mindig legyen B terv! Akkor is leszakadhat az ég, ha a legszebb időt jósolják aznapra. Javasolt olyan helyszínt találni, ahol van lehetőség bentre is ültetni a vendégeket, vagy béreljetek sátrakat!
Foglaljátok le időben az anyakönyvvezetőt, kérjétek fel a papot, gondoljatok a meghívó készítésére, kiküldésére. És ne feledkezzetek el arról, hogy hol töltitek a nászéjszakát! A zene az ételek mellett a második legfontosabb. Egyeztessétek le időben, hogy miket szeretnétek hallani, a zenekar mit tud játszani, és mennyi pénzért milyen időintervallumot vállal!
Amit előszeretettel elfelejt, vagy utolsó pillanatra hagy minden pár, az az érkezés. A stílusos belépő pedig fontos. Autót/lovat/biciklit kell bérelni vagy venni, esetleg kipofozni, hogy tényleg úgy érkezzetek a helyszínre, ahogy azt megálmodtátok.
Szerződés!
Tipikusan az az ember vagyok, akit elvarázsol a ledsorok és a színes lampionok ígérete, így simán átsiklok az apróbetűs rész fölött. Pedig az is fontos. Vis maior esetén például minden helyszín visszatéríti a költségeket – de mi számít vis maiornak? Ez nem mindig egyértelmű, így inkább tisztázzátok le a hellyel, és akár foglaljátok írásba! Nehogy ezen bukjatok százezreket. Regényt lehetne írni az esküvőszervezésről, de bízom benne, hogy ez a néhány sor is sokak segítségére lesz.
Nyitókép: Unsplash