Azzal csajozol, hogy nem fogsz átverni?
Mostanában sokszor gondolkodom azon, vajon miért írják ki a férfiak a profiljukra, hogy „Kedves vagyok.” Ha csak néhány hasonló adatlapba szaladnék bele, nem zavarna, de kb. minden másodikon ott virít ez a kijelentés.
Komolyan mondom, mintha a kedvesség valamiféle erény lenne, nem magától értetődő attitűd. Ráadásul az ilyen unalmas, elcsépelt mondatok semmit a világon nem árulnak el az illetőről. Pláne nem emelik ki a tonnányi versenytárs közül. Holott pont az lenne a cél, igaz?
Párkapcsolati márkaépítés
Tudom, hogy manapság tényleg nagyon nehéz párt találni, az online appokon kívül kevés lehetőség adódik a szingliknek az ismerkedésre. Hatalmas verseny van a húspiacon, és komoly kihívás kitűnni a tömegből. Pont emiatt nyilván mindenkinek van egy saját „márkaértéke”. Vagyis az az egyedi (vagy ritka) tulajdonsága, ami megkülönbözteti másoktól, illetve vonzóvá teszi őt a potenciális partnerek szemében. És minél magasabb ez a szám, annál több match-re, üzenetre számíthat az illető.
A „rendes, kedves férfi vagyok” bemutatkozással alapvetően két problémám is van. Az egyik az, hogy a mai instant világban sajnos úgy tűnik, a normálisság, az udvariasság, a figyelmesség minősül extra jellemvonásnak. Pedig ezeknek valójában olyan természetesnek kellene lenniük, mint a levegővételnek.
A másik ennél sokkal kártékonyabb és felháborítóbb. A legtöbb fickó, akivel valaha találkoztam, és kedvesnek nevezte magát, a valóságban egy igazi seggfej volt. Nem szeretnék általánosítani, de úgy tapasztalatom, hogy ezt a tulajdonságot sokan egyfajta tranzakciós csalinak tekintik. Vagyis a kedvesség egy manipulatív eszköz arra, hogy cserébe kaphassanak valamit. Leginkább sz*xet.
Tényleg a legjobb tulajdonságod, hogy kedves vagy?
Amúgy pont pár napja botlottam bele egy szerencsétlen tagba a Bumble-ön, aki hosszasan agonizált azon, hogy a nők nem akarnak randizni vele. Pedig ő aztán olyan, de olyan cuki srác, és aranyból van a szíve. (Jáj!) Ha valaki ilyesmiket állít magáról, az nálam egy hatalmas „red flag” (intő jel), cseppet sem vonzó az ezzel való öncélú kérkedés. Persze vannak olyanok is, akik azért használják a kedves, aranyos, megbízható stb. jelzőket, mert félnek a csalódástól és nincs elég önbizalmuk a megmérettetéshez.
Ezzel együtt úgy gondolom, az igazán szeretetreméltó és megnyerő emberek tisztában vannak a saját értékeikkel, ezért nincs szükségük direkt marketingre. És ha már virtuális ismerkedés, a magam részéről sokkal szívesebben találkozom olyanokkal, akik kerülik a kliséket és egyedi hangvételben képesek kommunikálni. Általában azokat a profilokat húzom jobbra, amelyek mögött egy inspiráló és kalandvágyó életkép rajzolódik ki.
Nyitókép: Midjourney