Ne elégedj meg a tartalékos pozícióval!
Az online ismerkedés hatalmas változásokat hozott a társkeresés világában. Leginkább nehezeket. Nem csak azzal kell megküzdenünk, hogyan válasszuk ki a lehető leghatékonyabb (és legkevésbé szexcentrikus) randiappokat. Az igen sodró lendületű örvényben olyan trendekhez kell folyamatosan adaptálódnunk, amiket korábban elképzelni sem tudtunk volna.
Mostanában egyre több, friss kapcsolatban élő ismerősömtől hallom, hogy úgy érzi, a párja több vasat tart a tűzben. Mindig csak annyi energiát fektet a találkozókba (meg úgy általában mindenbe), amennyi minimálisan szükséges.
Azt kell mondjam, jól ismerem a taktikázásnak ezt a fajtáját, amit angolul cushioning-nak neveznek. A jelenség tulajdonképpen arra a cselekményre utal, amikor valaki a partnere mellett másokkal is ismerkedik. A kiskapuk fenntartásával az illető „kipárnázza” (azaz bebiztosítja) magát arra az esetre, ha pofára esne, vagyis a jelenlegi románca nem hozná meg a kívánt eredményt. Ami lényegében egy bosszantó és öncélú viselkedés, és a kapcsolati katasztrófa tutibiztos receptje.
Ha arra gyanakszol, hogy a párodnak A (B, C) terve is van melletted, akkor mutatom az árulkodó jeleket:
Megrögzötten rejtegeti a telefonját
Megváltoznak a telefonhasználati szokásai: megállás nélkül pittyeg a mobilja, lenémítja, amikor hazaér, vagy teljesen kikapcsolja, és amikor rákérdezel az okokra, kitérő válaszokat ad.
Miért történik ez: A titkolózás a lebukástól való félelemből fakad. Itt a „párnázás” nem más, mint egyfajta védelmi intézkedés a más nőkkel való beszélgetések, flörtölések elrejtésére. Légy éber! Ez a sunyiskodó viselkedés hatalmas red flag.
Csak a saját dolgaira fókuszál
Egy kapcsolatban az érzelmi eltávolodás ugyanolyan bántó lehet, mint a fizikai. Úgy érzékeled mostanában, hogy a kedvesed annyira elmerül a gondolataiban, hogy észre sem vesz téged? Ha beszélsz hozzá, türelmetlenül közbevág, vagy épp ellenkezőleg, csak bámul a semmibe, és egyáltalán nem érdeklődik a közös programjaitok iránt?
Miért történik ez: Reakciói hátterében szégyenérzet, bűntudat, mások felé tett kikacsintás, és az ezek megéléséből fakadó feszültség állhat. Ne számíts semmi jóra olyasvalaki mellett, aki ehhez hasonló döntészavarban van.
Téged tesz felelőssé mindenért
Sokszor előfordul, hogy a párnázók a másik felet hibáztatják a kapcsolat problémáiért, amelyek valóban saját intimitási küzdelmeikből fakadnak. Miért történik ez? Azzal, hogy ezek az emberek megbízhatatlannak, komolytalannak, kiszámíthatatlannak állítják be a párjukat, gyakorlatilag igazolják saját kilépési szándékukat.
Egyre ritkábban keresi az alkalmat, hogy hozzád érjen
Egy jól működő, egészséges kapcsolat alappillére az intimitás, ami nem csupán a fizikai aktust foglalja magában, hanem a lelki közelséget is. A párod szexuális vágyának csökkenése, az együttlét hárítása aggodalomra adhat okot.
Miért történik ez?
Valószínűleg azért, mert a figyelme valaki másra irányul. Ezzel súlyosan gyengül az érzelmi kötődés, a bizalom, a szenvedély dinamikája, és bekövetkezik az elhidegülés.
A cushioning egyfajta kapcsolati visszaélés, ezért minél hamarabb ki kell lépned az áldozatszerepből. Az önismeret, a folyamatoson önmunka, a tudatos jelenlét sokat segíthet abban, hogy soha ne kerülj olyanok bűvkörébe, akik tartalékjátékosként tekintenek rád.